Biblioteka Apie biblioteką Naujienos Paroda „Tikiu lietuvišką žodį“

Paroda „Tikiu lietuvišką žodį“

2017-05-10
Paroda „Tikiu lietuvišką žodį“
Lietuvos Respublikos Seimas, 2017 metus paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Šia proga bibliotekoje parengta paroda „Tikiu lietuvišką žodį“.
Dabar sunku įsivaizduoti, kokia linkme būtų pakrypusi lietuvių kalbos raida vėlesniais laikais, jeigu dar XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje mūsų kalbos stiprinimui ir norminimui tvirtesnių pagrindų nebūtų padėję iškilūs lietuvių tautos veikėjai, ypač Jonas Jablonskis, pritaikęs ją visos Lietuvos reikalui. Prie lietuvių kalbos kūrimo, be abejo, prisidėjo ir daugiau atgimimo laikotarpio šviesuolių - kunigas Antanas Juška, kunigas, rašytojas Antanas Baranauskas, Kazimieras Būga ir kiti.
Parodoje taip pat galėsite pamatyti bibliotekos fonduose saugomus leidinius, išleistus 1902 – 1935 m.
Parodą galite apžiūrėti bibliotekos antro aukšto foje iki gegužės 26 d.