Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Biblioteka Apie biblioteką Naujienos Pasaulio akademinės bibliotekos švenčia „Meilės duomenims“ savaitę

Pasaulio akademinės bibliotekos švenčia „Meilės duomenims“ savaitę

2018-02-12
Pasaulio akademinės bibliotekos švenčia „Meilės duomenims“ savaitę
Šią savaitę – vasario 12-15 dienomis pasaulio akademinės bibliotekos švenčia „Meilės duomenims“ savaitę. Duomenys mus supa visur – nuo mistinių ženklų, ar ore skraidančių idėjų, iki sąmoningų mus supančio pasaulio reiškinių stebėjimo, jų fiksavimo ir nagrinėjimo. Duomenys yra visa ko pagrindas – tik teisingai juos kaupdami, saugodami ir apdorodami galime pasiekti didingų tikslų mokslo pasaulyje.  Bet nevalia pamiršti ir apie asmeninius duomenis, kurie yra mūsų dalis, o mes patys būdami šio didingo pasaulio dalimi, teikiame duomenis kažkam kitam. 

Tad šią savaitę žvilgtelėkime į didžiausius pasaulio organizacijų duomenų pažeidimus, tarp kurių netrūksta ir pažeidimų pasaulio universitetuose. Prisiminkime Europos sąjungoje vykdomą asmens duomenų apsaugos reformą, įsivaizduokime, kas gali nutikti praradus asmens duomenis, tad nebarstykime raktų nuo savo namų“. Pagalvokime, kaip saugoti savo duomenis ir atkreipkime dėmesį, kaip mūsų duomenis saugo kiti.

Šią savaitę kviečiame švęsti bibliotekoje: atraskite bibliotekos fonduose esančias knygas, apie mokslinių duomenų kaupimą ir apdorojimą, o internete sužinokite, kaip sudaryti mokslinių duomenų valdymo planą, kaip susitvarkyti savo saugomus duomenis – kokia yra metaduomenų svarba ir kaip kuriami duomenų žodynai.
Publikuoti mokslo darbai patenka į duomenų bazes, kuriose galima matyti savo publikaciją kitų mokslininkų publikacijų kontekste – įvertinti mokslininko reikšmę, jo rašomų darbų kokybę (H-indeksas), žurnalo reikšmę (Impact factor) tam tikroje mokslo kryptyje. 


Šią savaitę VGTU bibliotekininkai konsultuos registravimo ir paieškos duomenų bazėse temomis:

Trečiadienį,
Technologijos ir vadybos mokslų skaitykloje: 

10-11 val. bibliotekininkė dr. Raminta Pranckutė konsultuos paieškos duomenų bazėje Scopus klausimais 
15-16 val. bibliotekininkė Aida Gališanskienė konsultuos mokslo publikacijų registravimo eLABa sistemoje temomis. Galite atsinešti savo publikaciją, kurią kartu užregistruosite

Ketvirtadienį,
Technologijos ir vadybos mokslų skaitykloje: 

10-11 val. bibliotekininkė Laima Siudikienė konsultuos paieškos ir analizės duomenų bazėje Web of Science (Clarivate Analytics) klausimais


 
  • Puslapio administratoriai:
  • Asta Katinaitė Griežienė
  • Tomas Bakšinskas
  • Orinta Sajetienė
  • Indrė Ereminė
  • Justė Kareivaitė