Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Biblioteka Apie biblioteką Naujienos Sužinok, ką rekomenduoja „VGTU Skaito“ dalyviai (nauja anketa)

Sužinok, ką rekomenduoja „VGTU Skaito“ dalyviai (nauja anketa)

2018-03-02
Sužinok, ką rekomenduoja „VGTU Skaito“ dalyviai (nauja anketa)
1. Šiuo metu skaitau... M. Bulgakovo „Meistras ir Margarita“. Vertinga knyga. Nors išleista 1967 metais, bet išliekanti aktuali ir dabartiniame leidžiamų knygų kontekste. Ne veltui nuolat verčiama, ekranizuojama, nes yra apie amžinus dalykus. Aš vis galvoju, kas turėjo dėtis autoriaus galvoje, kad sukurti tokį nuostabų chaosą. 

2. Knygos yra gerai, nes... sužadina vaizduotę, skatina kūrybiškumą. Manau, skaitymas formuoja žmogų. 

3. Skaitau, kai... knyga įdomi. Tuomet skaitau ir stovėdama, ir sėdėdama, ir gulėdama. Knygas atsirenku, nes suprantu, jog visų neįmanoma perskaityti. Atsižvelgiu į  draugų, artimų žmonių rekomendacijas, atsiliepimus, kaip pasaulyje vertinamos, reitinguojamos.  

4. Vėl skaityčiau... P. Rothfuss „Vėjo vardas“ ir kt. V. Ažusilio „Roneta“ – ją skaičiau seniai, net stipriai primiršusi esu detalų siužetą. Bet gal dėl to, jog buvo skaitoma privalomų skaityti knygų kontekste, ji buvo atgaiva. Skaitant knygą, man svarbu, kokį jausmą knyga, istorija, personažas perteikia. Knygos turi sužadinti, kelti gerus jausmus – tai privalomas elementas skaitymo metu. 

5. Neskaityčiau niekada... jei iš anksto žinočiau, tai niekada neskaityčiau knygų su liūdna pabaiga. Turiu savybę,  jei skaitoma istorija yra pernelyg įtempta, neišlaikau įtampos ir perskaitau knygos pabaigą. Pasitaiko, kad nepriklausomai nuo to kaip knyga baigsis, jos nebeperskaitau. Intriga dingsta  Su filmais taip pat. Paklausiu aplinkinių ir jei sužinau, jog filmas baigiasi blogai, net nepradedu žiūrėti. Pasikartosiu, bet knygos skaitymas turi kelti gerus jausmus.  

6. Mane įkvepia...  magiškos fantastikos žanro knygos, detektyvai. Žavi ir kultūrinės antropologijos literatūra, apimanti holistinius žmonijos ir jos kultūrų skirtumus. Studijų metu šia sritimi užkrėtė prof. Zenonas Norkus. 

7. Niekaip neįveikiu... R. Irwin „Arabiškas košmaras“. Keista knyga, kurią nuolat pradedu skaityti tarsi iš naujo, nes darydama ilgas pertraukas tarp skaitymų, vis pamirštu, kur baigiau skaityti. Čia matyt ir yra tikrasis knygos košmaras. 

8. Rekomenduoju... P. Rothfuss, J. R. R. Tolkien knygas, pradėjau ir tikrai baigsiu perskaityti Pulitzerio premiją laimėjusio Jared M. Diamond knygą  „Guns, Germs and Steel: The Fates of Human Societies“.


Vaida Plauškaitė, VGTU bibliotekos direktorės pavaduotoja


Prisijungti prie „VGTU skaito" projekto >>>
 
  • Puslapio administratoriai:
  • Asta Katinaitė Griežienė
  • Tomas Bakšinskas
  • Orinta Sajetienė
  • Indrė Ereminė
  • Justė Kareivaitė