Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Biblioteka El. ištekliai Duomenų bazės

DUOMENŲ BAZĖS

 
Duomenų bazėse galima rasti viso teksto straipsnius, konferencijų pranešimus, knygas, statistinius duomenis ir bibliografinius dokumentus (bibliografiniuose dokumentuose pateikiamas ne visas tekstas, o tik straipsnį, monografiją ar vadovėlį apibūdinanti informacija – autorius, pavadinimas, leidimo metai, vieta, santrauka).
VGTU bendruomenei suteikiama prieiga prie 31 įvairių mokslo sričių bei teminių knygų ir žurnalų duomenų bazės, 3 archyvų ir 1 bibliografinės informacijos tvarkymo įrankio.
 
2016 metų rugsėjo 20 d. tarp Centrinės projektų valdymo agentūros ir LMBA buvo pasirašyta sutartis dėl projekto „eMoDB.LT3: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai – trečiasis etapas“  įgyvendinimo. Per eMoDB.LT3 projektą VGTU suteikiama prieiga prie 21 duomenų bazių ir 1 bibliografinės informacijos tvarkymo įrankio.
Informaciją iš VGTU bibliotekos prenumeruojamų duomenų bazių galima kopijuoti (perkelti į kompiuterį, spausdinti) tik asmeninėms mokslo reikmėms ir tik nedideliais kiekiais. Griežtai draudžiama tokią informaciją perduoti tretiesiems asmenims, talpinti į intranetą ar naudoti komerciniais tikslais. Taip pat griežtai draudžiamas prisijungimo duomenų perdavimas tretiesiems asmenims. Lietuvoje autorių teises gina LR Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas.
 
Dėmesio!
Kai kuriose prenumeruojamose duomenų bazėse prieinama ne visa informacija. Jeigu vartotojui negalima skaityti leidinio viso teksto, prašoma registracijos duomenų ar susimokėti, tai reiškia, kad VGTU neturi prieigos prie šio leidinio. Prie kiekvienos bazės aprašymo nurodyta kokie leidiniai ir archyvas yra prieinamas VGTU bendruomenei.

Prieiga: VGTU bendruomenės nariai prie visų prenumeruojamų duomenų bazių gali prisijungti VGTU tinkle be slaptažodžių arba per VPN, norėdami naudotis duomenų bazėmis iš namų.
  • Puslapio administratoriai:
  • Asta Katinaitė Griežienė
  • Tomas Bakšinskas
  • Orinta Sajetienė
  • Indrė Ereminė
  • Justė Kareivaitė