www.vgtu.lt
VGTU Naujienų portalas Naujienos Tarp naujų karininkų – 2 VGTU studentai

Tarp naujų karininkų – 2 VGTU studentai

2017-07-28
Tarp naujų karininkų – 2 VGTU studentai
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija išleido 24-ąją absolventų laidą. Liepos 28 d. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 53 kariūnams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį.
 
Iš jų du kariūnai studijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institute (AGAI), kad įgytų Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms reikalingas specialybes pagal Orlaivių pilotavimo ir Elektronikos inžinerijos studijų programas. Akademijoje jiems buvo įteiktos pažymos apie išeitą Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą. VGTU jiems jau buvo įteikti bakalauro ir magistrantūros studijų diplomai.
 
„VGTU Antano Gustaičio aviacijos institutas jau daugiau nei 20 metų bendradarbiauja su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija rengiant Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms reikalingus aukščiausios kvalifikacijos aviacijos specialistus. Džiaugiamės, jog turime išskirtinę galimybę prisidėti prie Lietuvos saugumo stiprinimo“, – sakė VGTU AGAI direktorius Jonas Vytautas Jusionis. Kartus su AGAI direktoriumi iškilmėse dalyvavo ir VGTU Mokslo ir inovacijų prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys.
 
Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas sakydamas sveikinimo kalbą pabrėžė, kad kariuomenės stiprybė yra ne ginklai ir technika, bet gerai paruošti, motyvuoti ir patriotiški kariai: „Baigėsi laikas būti mokiniais. Dabar jums atėjo laikas tapti mokytojais ir savo elgesiu bei atsidavimu tarnybai visada būti pavyzdžiu savo pavaldiniams“.
 
Lietuvos karo akademijos nuotr.
    • Puslapio administratoriai:
    • Vaiva Norkevičiūtė
    • Eglė Kirliauskaitė
    • Liucilė Vervečkaitė
    • Justė Kareivaitė